Haber

Yıkılan apartmanın altından kardeşi ve 4 kişinin cansız bedenini çıkardı.

Hatay’da KAHRAMANMARAŞ merkezli 11 ili etkileyen depremde çöken 7 katlı apartmanın enkazında yaşamını yitiren inşaat işçisi Özkan Turan (22), olay yerine gelen ağabeyi Erkan Turan (34) tarafından 72 saat sonra taburcu edildi. Van’dan ayrıldı. Erkan Turan, kardeşini otopsi için hastaneye götürdükten sonra geri döndüğünü ve aynı apartmanın enkazından 4 kişiyi sağ kurtardığını söyledi.

Ercişli olan Özkan Turan, geçen yıl çalışmak için Hatay’a gitti. 2011 yılında Van’da meydana gelen depremden sağ kurtulan Turan, bu kez Hatay’da 7 katlı apartmanının 4’üncü katında depreme yakalandı. Ağabeyi Erkan Turan, haberi duyunca Erciş’ten bu şehre gitti. Arama kurtarma çalışmalarına katılan Turan, 72 saat sonra kardeşinin cansız bedenini enkazdan çıkararak otopsi işlemleri için hastaneye götürdü. Geri dönen ve apartmanın enkazından 4 kişiyi kurtaran Erkan Turan, 3 gün boyunca arama kurtarma çalışmalarına katıldı.

Erkan Turan, hastane morgunda bekletilen kardeşinin cenazesini Van Büyükşehir Belediyesi’ne ait cenaze aracıyla 1 hafta önce Erciş’e getirdi. Özkan Turan, kılınan cenaze namazının ardından ilçedeki Alkanat Mezarlığı’na defnedildi.

2011 Van depreminde kardeşinin enkaz altında kalmaktan son anda kurtulduğunu söyleyen Erkan Turan, “Depremden sonra kardeşimden haber alamayınca 4 arkadaşımla Hatay’a gittik. O gün depremden dolayı yollar kapanmıştı.8 kilometre yürüyüp enkazın olduğu bölgeye ulaştık.72 saat sonra kardeşimin cansız bedenini çıkardık.Benim için büyük bir acıydı.Kalmak istedik. 4 arkadaşımla birlikte 3 gün boyunca deprem bölgesinde cenazemiz olduğu halde enkaz altında kalan depremzedelere yardım ettik. Ölen kardeşimin bulunduğu apartmandaki enkazdan 4 kişiyi canlı olarak çıkardık.” Yaşasam da o ruhları enkazdan çıkarmak çok güzel bir duyguydu. Abimin acısını hissediyorum ama iyi ki 4 kişiyi canlı kurtardım. Allah bir daha bu felaketi yaşatmasın” dedi.

ozvatan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu