Teknoloji

Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun: WhatsApp Artık 4 Farklı Cihazda Çalışabilir

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, uzun zamandır beklenen özelliği sonunda yayınladı. Şimdiye kadar sadece bir telefonda çalışan WhatsApp, bugün yayınladığı yeni beta güncellemesi ile yeni bir kilometre taşına imza attı. Yayınlanan güncelleme ile bir WhatsApp hesabını birden fazla cihazda bağımsız olarak kullanabileceksiniz.

WhatsApp’ta çoklu cihaz dönemi

Bugün yayınlanan yeni beta sürümü ile yıllardır dile getirilen bir talebe cevap verebilen WhatsApp, testlerine başlayan çoklu cihaz desteği sayesinde bu özelliğini önümüzdeki günlerde stabilize edecek. .

Daha önce telefon ile bilgisayar arasındaki senkronizasyonu sağlayan WhatsApp, telefon kapalıyken bile bilgisayarda açılan hesabı bilgisayar üzerinden kullanabilmenizi sağlıyordu.

Bilgisayardaki sistem telefonlara geldi.

Yayınlanan güncelleme ile birlikte 4 akıllı telefonda da WhatsApp hesabı açılabilecek. Sadece bir telefondan SMS doğrulaması yapmak 4 telefonun hesaba giriş yapması için yeterli olacaktır. Ayrıca ana telefon kapalı olsa bile diğer telefonlar WhatsApp’ı sorunsuz bir şekilde kullanabilecek.

WhatsApp’ı diğer telefonlarda kullanabilmek için yapmanız gerekenler:

  • WhatsApp’ı ikinci cihaza yükleyin.

  • Ekrandaki ‘Bir cihaz bağla’ seçeneğine dokunun.

  • Ana cihaza gidin ve ‘Bağlı Cihazlar’ menüsüne girin.

  • Ana cihazda ‘Cihazı bağla’ üzerine dokunun.

  • Ana cihazda ikinci cihazda görünen QR kodunu tarayın.

WhatsApp’ı başka bir cihazdan kullanabilmek için WhatsApp Beta’ya dahil olmanız gerekmektedir. Bu işlemi Play Store’dan gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu