Haber

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: ‘Hangi adımı atarsak atalım önce eğitimle başlayacağız’

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Ne adım atarsak atalım, önce eğitimden başlayacağız. Çünkü eğitim açığı başka hiçbir şeyle kapatılamaz.”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. 12 Eylül 1980 askeri müdahalesinin üzerinden 43 yıl geçmesine rağmen acının hala taze olduğunu belirten Karamollaoğlu, “Yıllar sonra kurulan ‘Sağdan ve soldan birer astık’ cümlesi bunu açıkça göstermektedir. Bu darbeyle aslında sağından soluna kadar hatasız, hatasız tüm ülkemiz ve milletimiz hedef alındı.” Ayrımcılık yapmadan, sadece onlara karşı adil olmak için. Allah en kötüsünden bizleri korusun. Partimiz kapatıldı, siyaseten yasaklandık. Birçoğumuz haksız yere hapse atıldık. En ağır bedeli doğrudan biz ödedik. Bu dönemde toplumu bilerek kutuplaştıranlar, gençlerimizi ısrarla kutuplaştıranlar, sonuçta ülkemize büyük zararlar verecektir. Hep bedelini ödediklerini gördük. Tam 43 yıl geçti. Bugün ne yazık ki hâlâ bu acı deneyimlerden ders almayanların olduğunu görüyoruz. Hala kutuplaşma ve kutuplaşmadan siyasi menfaat elde etmeye çalışanlar, halkımızın bir yarısını diğer yarısına düşman gibi göstermeye çalışanların aklı ne zaman gelir bilemiyorum. “Merak ediyorum” dedi.

‘2A VE 2E BAĞIMSIZ OLARAK KABUL EDİLEMEZ’

Yeni eğitim-öğretim yılının hayırlara vesile olmasını dileyen Karamollaoğlu, “Hangi adımı atarsak atalım önce eğitimle başlayacağız. Çünkü eğitim açığı başka hiçbir şeyle kapatılamaz. Yani 2A ile 2E birbirinden bağımsız düşünülemez. Bunlar ahlak ve adalet, eğitim ve ekonomidir. Ahlaki açığın olduğu yerde eğitim ve ekonominin düzelme ihtimali yoktur. Ahlaki açığın olduğu yerde adalet açığı kaçınılmazdır. Ahlak ve adalet birbirinin tamamlayıcısıdır. Adalet açığının olduğu yerde mutlaka eğitim açığı vardır. Bütün bunların sonucunda ekonomideki açıklar, kötü ekonomi şaşırtıcı bir sonuçtur. Böyle bir şey olmayacak” dedi.

maden-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu