Teknoloji

Rusya Savunma Bakanlığı: Pasifik Filosunun denetimi tamamlandı, gemiler üslerine dönüyor

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Ani denetime katılan Pasifik Filosu birliklerinin (kuvvetlerinin) kalıcı üslerine geri döndüğü” belirtildi.

Pasifik Filosunun ani kontrolüne toplamda 25 binden fazla asker, 89 uçak ve helikopter, 12’si denizaltı olmak üzere 167 gemi katıldı.Açıklama şöyle devam etti:

“Donanma Başkomutanı Amiral Nikolay Yevmenov liderliğindeki acil teftiş, Pasifik Filosu komutanlığının ve birliklerinin ve kuvvetlerinin, potansiyel olarak okyanus ve deniz yönlerinden gelen saldırganlığı püskürtme görevini yerine getirmeye hazır olduğunu doğruladı. düşman.”

Açıklamaya göre, tatbikat kapsamında J Apon Denizi, Okhotsk Denizi ve Bering Denizii’deki savaş gemilerinin mürettebatı, ağır füze ve hava saldırılarını püskürtme, denizaltılarını arama ve imha etme eğitimi verdi ve ilgili düşmanın gemi baskın kümelerini ve kara tesislerini simüle eden hedefler üzerinde yangın tatbikatı yaptı.

açıklamada, “Pasifik Okyanusu’nun operasyonel açıdan önemli bölgesi olan Okhotsk Denizi’nin güney kesiminde düşman kuvvetlerinin çok amaçlı denizaltılar, denizaltısavar ve saldırı gemileri, Bal ve Bastion kıyı füze sistemleri, uzun- Havacılık ve Uzay Kuvvetlerinin menzilli uçakları ve filonun deniz uçakları. ve güney Kuril Adaları ve Sakhalin Adası’naindirmeyi önlemek için çeşitli eylem yöntemleri geliştirdi”ifadeler yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu