Haber

ABD Başkanı Biden, Almanya Başbakanı Scholz ile görüştü

YENİ ABD Lideri Joe Biden, Almanya Başbakanı Olaf Scholz’a Ukrayna’ya takviye güçleri için teşekkür etti.

Biden, başkent Washington’a resmi ziyarette bulunan Almanya Başbakanı Scholz’u Beyaz Saray’da ağırladı.

“Son ziyaretinizden bu yana çok şey değişti.” Biden, Scholz’un Şubat 2022’de Washington’a yaptığı ziyarette Rusya’nın Ukrayna’nın ucuna asker yığdığına dikkat çekti.

Biden, Rusya’nın harekete geçmesi halinde ABD ve Almanya’nın karşılık vereceğini açıkça belirttiklerini kaydetti. Bu sözü yerine getirdiklerini belirten Biden, “Olaf, güçlü ve istikrarlı liderliğin için sana teşekkür etmek istiyorum” dedi. dedi. Biden, Almanya’nın Ukrayna’ya askeri ve manevi yardımına övgüde bulundu.

Biden, Almanya’nın savaş nedeniyle savunma harcamalarının artması, Rus enerji kaynaklarından uzaklaşması gibi bir dizi zorlukla karşı karşıya kaldığını söyledi. “Kolay olmadığını biliyorum. Senin için oldukça zordu.” dedi.

Biden, Ukrayna’nın askeri ve temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olduklarını ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e baskı uygulamaya devam ettiklerini belirtti. Başkan Biden, “NATO müttefikleri olarak ittifakı daha güçlü ve daha yetenekli hale getiriyoruz” dedi. söz konusu.

Scholz, Ukrayna’ya verilen koz üzerinde birlik olmanın değerine de vurgu yaparak, “Bence şu anda ne kadar sürerse sürsün bunu yapmaya devam edeceğimiz mesajını vermek çok önemli.” sözünü kullandı.

Scholz, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden kaynaklanan barış tehdidi nedeniyle bu yılın değerli olduğunun altını çizdi. İki ülke arasındaki transatlantik iş birliğinin güçlü olduğunu anlatan Scholz, Biden ile görüşmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

??????Karşılamanın ardından başkanlar heyetler ve ikili görüşmelerin ortasına geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu