Haber

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy özel harekat kuvvetlerini ziyaret etti

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelenskiy, Donetsk bölgesindeki Bahmut kenti yakınlarında konuşlanan Ukrayna özel harekat kuvvetlerine ait mevzileri ziyaret ettiğini bildirdi.

Zelenskiy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, doğu cephesinde Bahmut tarafına gittiğini belirtti.

29 Temmuz Özel Harekat Günü münasebetiyle askerleri kutlamak için buraya geldiğini kaydeden Zelenskiy, “Komutanın raporunu dinledim ve askerlerle görüştüm. Çok güçlü ve etkililer.” değerlendirmesini yaptı.

Zelenskiy, özel harekat kuvvetlerinin operasyonları hakkında şu anda detay vermenin mümkün olmadığını ancak bu askerlerin icra ettiği görevlerin gerçekten “kahramanca” olduğunu vurguladı.

Özel Harekat Kuvvetlerinin (Rusya) Ukrayna’nın yok edilmesine izin vermediğini vurgulayan Zelenskiy, “Özgürlüğümüz ve hepimizin hayatı için 520 gün süren çok zorlu topyekun bir savaşın ardından bu kadar güçlü kaldığınız için teşekkür ederiz. çocuklarımız, ülkemizin bugünü ve geleceği.” terimini kullandı.

Devlet Lideri Zelenskiy, Donetsk bölgesinde askerlerle görüştüğünü, Özel Harekat Günü münasebetiyle kendilerini tebrik ettiğini ve komutanların raporlarını dinlediğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu