Haber

Yıldız Kadınlar Güreş Şampiyonası’nda Kardelen Erol şampiyon oldu

Adana Kozanlı 14 yaşındaki Kardelen Erol, Yıldız Kadınlar Güreş Şampiyonası’nda 50 kiloda şampiyon olarak Türkiye’yi Brezilya’da temsil etmeye hak kazandı. Sağlık raporuyla büyüklerini minderin üstüne deviren Erol, memleketinde ailesi ve sporcu camiası tarafından davul zurnalarla karşılandı.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürlük ve Kozan Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü sporcusu olan 14 yaşındaki Kardelen Erol’un güreşteki başarısı ilçede büyük coşku yarattı. 4 yıl önce Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın okullarda yaptığı yetenek taraması sırasında keşfedilen Kardelen Erol, adını ilçeye altın harflerle yazdırdı. Yetenek taramasının ardından güreşe başlayan Kardelen, 2021-2022 döneminde iki kez kategoride Türkiye ikincisi oldu. Sivas’ta düzenlenen Yıldız Kadınlar Güreş Şampiyonası’nda 50 kiloda şampiyon olarak Brezilya’da yapılacak Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanan Erol, havai fişek gösterileri, davul ve klarnet ve meşalelerle karşılandı. Antrenörler Erol Dağlı ve Musa Delibaş tarafından coşkuyla karşılanan Kardelen Erol duygusal anlar yaşadı.

Kozanlı kadın güreşçilerin başarısı göz dolduruyor

Kozan Gençlik ve Spor Müdürü Kürşat Gültekin, ilçedeki genç sporcuların Türkiye şampiyonalarında birçok başarıya imza attığını ve Kardelen’in başarısının uluslararası arenaya taşındığını kaydetti. Gültekin, “Bu yıl düzenlenen Okullar Arası Güreş Turnuvası’nda Kozanlı bayan güreşçiler Kıbrıs dahil 82 takım arasından Türkiye 4.’sü oldular. Kızlarımız birden fazla doktor raporu ile güreşerek grubu 4. sıraya taşıdı. dedi Gültekin.

Bakanlığın himayesinde Adana sporcu yetiştirme merkezi ile çalışmaların devam ettiğini kaydeden Antrenör Erol Dağlı, Brezilya’da Kardelen’in Türkiye’nin gururu olmak için var gücüyle çalıştığını söyledi.

14 yaşındaki Kardelen Erol, arkadaşlarına evde kalmak yerine spora gelmelerini tavsiye ederek, yaşadığı başarı ve gurur için ailesine, antrenörlerine ve destek olan herkese teşekkür etti. – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu