Yaşam

Yenişehir Belediyesi’nin eğitim yardımı başvuruları devam ediyor

Mersin Yenişehir Belediyesi’nin Yenişehirli üniversite öğrencilerine yönelik yapacağı 2022-2023 dönemini kapsayan eğitim yardımı başvuruları devam ediyor. 30 Aralık 2022 tarihine kadar eğitim yardımlarından yararlanmak isteyen öğrenciler www.yenisehir.bel.tr/tr/egitim-destek  adresinden başvurabilirsiniz. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de Yenişehirli öğrencileri başvuruya davet etti.

Mersin Yenişehir Belediyesi, Türkiye veya KKTC’deki devlet üniversiteleri ve vakıf üniversitelerine tam burslu olarak yerleştirilen Yenişehirli öğrencilere bu dönemde de eğitim desteği sağlıyor. Başvurular lisans öğrencileri için 3000 TL, önlisans öğrencileri için 1500 TL olarak devam etmektedir. Öğrenim ekinden yararlanmak isteyen ve son başvuru tarihi 30 Aralık 2022 olan üniversite öğrencileri www.yenisehir.bel.tr/tr/egitim-destek  adresinden başvurabilirsiniz. Öğrenciler detaylı bilgi için 444 33 54 Yenişehir Umumi Danışma’yı arayabileceklerdir.

Yenişehir Belediyesi’nin eğitim yardımına başvurmak isteyen üniversite öğrencilerinden istenen belgeler ise şöyle; 2022 YKS yerleştirme sonuç belgesi, öğrenci belgeleri, Tarihi Yerleşim Bilgi Raporu (öğrencinin veya birinci derece yakınının (anne, baba, kardeş, veli) adına düzenlenmiş) (son 6 aydır Yenişehir’de ikamet ediyor olması), TC kimlik kartı başvuru ekranında öğrenci adına numara, doğum tarihi, telefon numarası ve banka IBAN bilgilerinin doldurulması gerekmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu