Haber

Van’dan deprem bölgesine yardım sevkiyatları sürüyor

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Van’da toplanan yardımların bölgeye sevkiyatı sürüyor.

Depremzedeler için başlatılan kampanyaya yoğun ilgi gösteren Van halkının yaptığı bağışlar, görevliler tarafından belirlenen noktalarda tasnif edilerek tırlara yükleniyor.

Yardımların toplandığı depoları inceleyen İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Emre Aydın, vatandaşların yardım için seferber olduğunu söyledi.

Yardım çalışmalarının tüm kalbiyle koordine edildiğini anlatan Aydın, şunları kaydetti:

“Şu ana kadar 45 tırımızı sevk ettik. Değerli hemşerilerimizin yardımları yoğun bir şekilde devam ediyor. 10 tır ve 10 tır daha yola çıkmaya hazırlanıyor. Tüm hemşerilerimizden kıymetli ricamız gerekenin yapılmasıdır. AFAD tarafından belirlenen öncelikli ihtiyaçları yardım toplama merkezimize iletiyoruz.Zelzele bölgesi için acil ihtiyaçlarımızı düzenli olarak listeliyoruz.Güncelleniyoruz.Belirlediğimiz ihtiyaçlara göre katkı sağlamak istiyoruz.Buradaki tüm yardımlar Malatya ilimize gönderilmektedir. Güçlenmek isteyenler bizimle iletişime geçebilirler.Yardım için imkanlarını seferber eden herkese teşekkür ederiz.”

Tuşba Belediyesi ekipleri de depremzedelere ve kent merkezinde arama kurtarma çalışmalarına katılanlara 2 seyyar araçla çorba, ekmek ve su dağıttı.

Belediye Başkanı Salih Akman, depremzedelerin acısını yüreklerinde hissettiklerini belirterek, “Onların acıları bizim acımızdır. Bu nedenle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Milletimize ve yaralılara acil şifalar.Vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için tüm imkanlarımızı seferber ettik.” söz konusu.

sivrihisar-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu