Haber

Ünlü sunucu Ece Üner ekranlara dönüyor! Yeni adres açıklandı

Gazeteci ve sunucu Ece Üner’in yeni adresi belli oldu. Ekranlara geri dönen Ece Üner, tv100 ile el sıkıştı. Üner’in 9 Ocak 2023 tarihinden itibaren tv100’de Ana Haber bültenini sunacağı belirtildi.

TV100 İLE KABUL

Üner, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Halkın halk için, halk tarafından yönetilmesi sadece demokrasi için değil, habercilik için de gereklidir! Halkın sesi olmaya talip ve çok arzuluyum. Ocak ayı itibari ile TV100 Ana Haber’de buluşmak üzere.”

ECE ÜNER KİMDİR?

1981 yılında İstanbul’da doğdu. Dinç Üner ile bir dönem CNN Türk’ün genel müdürlüğünü yapan Ayşe Meral Üner’in kızıdır. Özel Koç Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2003 yılında Koç Üniversitesi Sosyoloji ve Tarih bölümlerinden mezun olmuştur. Brüksel’de Paris Üniversitesi’nde ve Avrupa Birliği’nde Fransızca eğitimi almıştır. Diyalog, Spiker ve Sunucu Okulu’ndan dönem birincisi olarak mezun olmuştur. 6 Ocak 2014’te Show Ana Haber bültenini sundu ve 5 Haziran 2015’te yerini Jülide Ateş aldı. Jülide Ateş’in ana haber spikeri olarak programdan ayrılmasının ardından 8 Ocak 2018’de Ece Üner bu görevi yeniden devraldı. 3,5 yıl görev yaptığı Show TV Ana Haber’den 26 Haziran 2021 tarihinde istifa etti. Programı sunmak için Kanal D ile anlaştı.[3] Kısa bir süre sonra 9 Ağustos 2021’de Ece Üner ile Sessizlik adlı suç programını sunmaya başladı. Program 17 Aralık 2021’de yayınlanan 95. bölümüyle sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu