Ekonomi

TürkTraktör 2023 yarı dönem finansal sonuçlarını açıkladı

İSTANBUL (İGFA) – Geçen yılın ilk yarısına göre üretim yüzde 18, ihracat yüzde 19, toplam satışlar yüzde 25 arttı. Şirketin ilk 6 aylık performansına göre toplam ciro geçen yıla göre yüzde 129 arttı. TürkTraktör yılın ilk yarısını 3,6 milyar TL kârla tamamladı.

TürkTraktör Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Özüner, başarı ile başladıkları 2023 yılını yeni başarılara ekleyerek sürdürmekten büyük gurur duyduklarını belirterek, “TürkTraktör olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm alanları geleceğe hazırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. 70. yılımıza doğru emin adımlarla ilerlerken geleceğe Çiftçilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için bayilerimizi 3S plazalarına dönüştürmeye devam ediyoruz. 2023 yılının ilk yarısının prestijiyle toplam 3S plaza sayımız 76’ya ulaştı. Çevresel ve teknolojik çalışmalara yatırımlarımıza hız verdik. Çalışmalarımızın son emisyon seviyesi olan Faz 5 geçiş süreci kesintisiz olarak devam etmektedir. Bugüne kadar 27 yerli traktör modelini devreye aldık.

Çevreye ve topluma saygılı bir şirket olarak gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakma sorumluluğumuzun bilincindeyiz. ‘Geleceğe Etki’ adını verdiğimiz sürdürülebilirlik stratejimiz kapsamında kısa, orta ve uzun vadeli sürdürülebilirlik hedeflerimizi Nisan ayında kamuoyu ile paylaştık. Yılın ilk altı ayında Erenler fabrikamızda ilk yenilenebilir enerji yatırımımızı devreye aldık. 2026 yılının prestijiyle hedefimiz, tüm enerji ihtiyacımızı yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılamaktır. Tüm ekosistemimizi kapsayan etki alanımızda pozitif bir değer yaratmak için çevresel, sosyal ve yönetişim alanlarında aktif rol oynamayı sorumluluklarımızdan biri olarak görüyoruz. TürkTraktör ailesi olarak ‘Bugün yaptığımız her şeyin yarını da etkisi var’ diyerek çıktığımız bu yolda çalışmaya devam edeceğiz.” söz konusu.

haber-sarayduzu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu