Haber

Türkiye-Ermenistan Maçı Öncesi Heyecanı

Türkiye-Ermenistan maçı öncesi milli heyecanı yaşayan sporseverler ve seyyar satıcılar, sabahın erken saatlerinden itibaren stadyum çevresinde toplanmaya başladı.

Eskişehir Yeni Atatürk Stadı’nda oynanacak Türkiye-Ermenistan mücadelesinin hazırlıkları sürüyor. Akşam saat 21.45’te başlayacak mücadeleyi takip etmek isteyen vatandaşlar, maçın başlamasına 11 saat kala stadyum çevresinde toplanmaya başladı. Çabaları izlemek için çevre illerden gelen vatandaşların yanı sıra yurt dışından da sporseverler beklemeye başladı. Maç saatini bekleyen taraftarlara ekmeğin ortasında köfte satan seyyar esnaf da eşlik etti. Sabahın erken saatlerinde hazırlıklarını tamamlayan seyyar satıcılar, maç sonuna kadar yaklaşık 100 kilo köfte satmayı planladıklarını söyledi.

“Sabah 08.00’den itibaren beklemeye başladık”

Türkiye-Ermenistan mücadelesini yerinde izlemek için gece İstanbul’dan yola çıktığını ifade eden sporsever Mesut Gönen, yaklaşık 300 kilometre yol kat ettiğini söyledi. Milli takıma destek vermekten mutluluk duyduğunu ifade eden Gönen, “İstanbul’dan geliyorum, maç için geldik, kazanacağımızdan eminiz. Takım kalitesi açısından milli grubumuz Ermeni kadrosundan çok daha iyi” dedi. Golleri Cengiz Ünder, Halil Dervişoğlu ve Hakan Çalhanoğlu’nun atacağını düşünüyorum. Umarım maçı kazanır. “Sonraki maçlarımıza geçeceğiz. Sabah 08.00’den beri burada bekliyoruz. Uzun bir aradan sonra Eskişehir’e milli maç hediye edildi, güzel olacağını düşünüyoruz, mutluyuz” dedi.

“Trafikte kalmamak için erken yola çıktık”

Eskişehir Yeni Atatürk Stadı’nda oynanan milli maçı izlemek için Eskişehir’e gelen bir diğer sporsever Mithat Karga ise şöyle konuştu;

“İstanbul’dan geliyorum. Milli maça geldik, takımımıza başarılar diliyoruz. İnşallah 3-0 yeneriz, ülkeye ve millete hayırlı olsun. Trafiğe yakalanmayacağım. Maç saatine kadar Eskişehir’i ziyaret etmeyi planlıyorum.” – ESKİŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu