Haber

Samsun’da 2023’te 3 bin 804 sokak hayvanı tedavi edildi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Zayıf Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 2023 yılında trafik kazası, iç ve dış parazit uygulamaları, üst solunum yolu enfeksiyonları gibi farklı hastalıklara sahip 3 bin 804 sokak hayvanı tedavi edildi.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, görüşlerine yer verilen merkezde görevli veteriner hekim Emre Pınar, Zayıf Sahipsiz Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na uygun olarak hizmet verdiğini belirtti.

‘MERKEZİMİZDE HER TÜRLÜ TEDAVİYİ YAPIYORUZ’

Trafik kazasına karışan sokak hayvanlarının sıklıkla kendilerine geldiğine dikkat çeken Pınar, şöyle konuştu:

“Samsun ilçe belediyeleri tarafından getirilen kısır olmayan hayvanları kısırlaştırıp mikroçip, etiket, kuduz aşısı, iç ve dış parazitlerini yaptırıyoruz. Daha sonra rehabilite edilerek geldikleri ilçe belediyesine bırakılmak üzere geri gönderilmesini sağlıyoruz. Hasta hayvanlarımızın alındığı yerde merkezimizde her türlü tedavisini gerçekleştiriyoruz. “Yapabileceğimiz tüm işlemleri gerçekleştiriyoruz. Kontrolümüz dışında gelişen vakaları ise OMÜ Veteriner Fakültesi ile yaptığımız protokol kapsamında oraya yönlendiriyoruz. Merkezimizde 2023 yılında 6 binin üzerinde kedi ve köpeğin kısırlaştırma işlemini gerçekleştirdik. Yine 2023 yılında 3 bin 804 sokak hayvanını tedavi ettik.” (HABER MERKEZİ)

haber-civril.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu