Haber

Sahada bayrak polisi!

Bayraklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan münasebetiyle denetimlerini sıkılaştırdı.

Bu kapsamda ekipler, vatandaşların güvenle alışveriş yapabilmesi için pazar yerlerinde kullanılan ölçüm cihazlarını kontrol etti.

Eksik veya fazla ölçümün önüne geçerek satıcı ve müşteri kaybının önüne geçmek isteyen gruplar, tüm cihazların yasal ve teknik durumunu kontrol etti.

Bayraklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, 3516 Sayılı Ölçü ve Ayar Kanunu kapsamında ölçü ayar memuru ve zabıta görevlisi ile birlikte açık ve kapalı pazar yerlerindeki denetimlerini artırdı. Ramazan münasebetiyle çalışmalarını artıran gruplar; Ölçü aletlerinin mührünü, gerçeği tartıp tartmadığını, yasal alet olup olmadığını kontrol eder.

Bayraklı sınırları içindeki pazar yerlerinde devam eden uygulamada, mührü açılmış ve damgası olmayan veya yanlış kalibre edilmemiş kantarlar ile bakanlıkça onaylanmayan kaçak kantarlar denetleniyor. Sorunlu cihazların sahipleri uyarılırken, sorunun giderilmesi de isteniyor.

KONTROLLER DEVAM EDECEK

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Satıcı ve alıcıların doğru ölçen ve yasalara uygun kantarlarla alışveriş yapmaları için çalışıyoruz. olası sorunları önlemek için.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu