Haber

Rıza Çalımbay: Lige yeni başlıyor gibi hazırlanmalıyız

Demir Küme Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, Antalya kampının kendileri için çok kıymetli olduğunu belirterek, “Ligde istediğimiz yerde değiliz. Onun için lige yeni başlıyormuşuz gibi hazırlanmalıyız” dedi.

Demir Küme Sivasspor, Dünya Kupası ortasında hazırlıklarını Antalya’da baladı. Teknik yönetici İstek Çalımbay idaresinde ısınma hareketleriyle başlayan antrenman, koşu ile devam etti. Kırmızı-beyazlılar akabinde dayanıklılık çalışmalarıyla idmanı tamamladı.

Antalya Belek kampında açıklamalarda bulunan Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay “Avrupa kuplarında çok güzel şeyler yaptık, kümesi önder tamamladık. Mart ayına kadar Avrupa maçı yok lakin onun dışında hem lig hem de Türkiye Kupası maçları başlayacak. Onun için buradaki eksikleri gidermemiz gerekiyor. Ligde istediğimiz yerde değiliz. Onun için lige yeni başlıyormuşuz üzere hazırlanmalıyız. Eksiklerimiz ve bundan evvelki maçlarımızda yaptığımız yanılgılarımız var. Bunları gidermek için çok güzel bir vakit oldu. Bu vakti da çok düzgün halde kıymetlendirmemiz gerekiyor. 4 tane hazırlık maçı oynayacağız. Bu maçlarda tüm gruba misyon vereceğiz. Lige çok âlâ girmek için her türlü hazırlığı yapacağız” diye konuştu.”ÖNÜMÜZDEKİ 4 MAÇIMIZ ÇOK ÖNEMLİ”Transferlerle ilgili soruları da cevaplayan Çalımbay, şunları söyledi: “Şimdi transferi konuşmanın vakti değil. Oynayacağımız çok değerli 4 maçımız var. Bu 4 maçın 3’ü deplasman. Sadece Galatasaray ile sahamızda oynayacağız. Bu maçların hepsi çok önemli. Transfer arayışımız var. Oyuncu almak için ne gerekiyorsa yapacağız ama şu anki tek düşüncemiz 4 maçımız. Transfer konusu daha sonra. Ligde ne kadar rahat olursak, Avrupa da o kadar rahat maç oynarız.””DÜNYA KUPASI ZAMANLA DAHA HEYECANLI OLACAKTIR”

Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası’yla ilgili soruları da cevaplayan Çalımbay, kimin kimi yeneceğinin belli olmadığını söyledi. Dünya Kupası zamanının değişik olduğunu söyleyen Çalımbay, “Kimse Dünya Kupası’na odaklanamıyor. Taraftarlar da dahil buna. Birinci kez bu aylarda kupa oynanıyor lakin vakitle çok daha heyecanlı olacağını düşünüyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu