Yaşam

Narlıdere Belediye Meclisi Huzur Klasik Türk Müziği Topluluğu’ndan ‘Geçmişten Günümüze’ konseri

narlıdereKent Konseyi Huzur Klasik Türk Müziği Topluluğu’nun düzenlediği, Narlıdere Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen ‘Geçmişten Günümüze’ konseri sanatseverlerden büyük alkış aldı.

Narlıdere Belediyesi ev sahipliğinde Huzur Klasik Türk Müziği Topluluğu’nun düzenlediği ‘Dünden Bugüne’ konseri sanatseverlere keyifli bir akşam yaşattı. Tamamen amatör vokal ve çalgı sanatçılarından oluşan koro, Şef Ahmet Yarlıgaş yönetimindeki Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde verdiği konserde Hicaz ve Hüzzam makamlarındaki eserleri sanatseverlerle buluşturdu. Konsere Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, CHP Narlıdere İlçe Başkanı Mesut Durgun, Narlıdere Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Şimşek ile geçtiğimiz temmuz ayında vefat eden hukukçu, tarihçi, yazar ve araştırmacı Prof. Dr. Bilge Umar da unutulmadı. Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Narlıdere’nin kültür sanat hayatındaki yerine dikkat çekerek, “Geçenlerde Narlıdere Huzurevi’nde değerli büyüklerimizi dinledik. İlçemizde çok güzel sanat korolarımız var, çok güzel müzik gösterileri var. Narlıdere Mahalle sakinleri bu konuda çok şanslı. Sanat insanları birbirine bağlıyor.” “En kısa yoldur. Toplum sanatla yüceltilir” dedi.

“ŞİRÜSÜMÜZÜ KUTLUYORUZ”

Konser için şef Ahmet Yarlıgaş ve koro ekibine teşekkür eden Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Gururla söyleyebiliriz ki Narlıdere Belediyemiz Atatürk Kültür Merkezimiz kültürel faaliyetlerin merkezi haline geldi. Burayı genişletip geliştirip daha uygun hale getireceğiz. Şehir Kurulumuzla işler her zaman çok düzgün.” “Birbirimizle yakın temas içerisindeyiz. Kendilerine çalışmalarında başarılar diliyorum. Ülkemize ve Cumhuriyetimize hizmet etmiş büyüklerimizi sanat sahnesinde görmek bizlere büyük mutluluk veriyor. Kendi duygularımızı aktaran koro üyelerimizi canı gönülden kutluyoruz.” Yarattıkları eserlerle bize kültür kazandıran ve sanatın gücüyle sosyal hayata daha aktif katılanlar” dedi.

Narlıdere Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Şimşek, korolarının Ayna Kültür Sanat Derneği Kurucu Başkanı Yasemin Yarlıgaş’ın desteğiyle kurulduğunu hatırlatarak, “Birçok ilçemizde konserler veren koromuza emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu