Yaşam

Miss Japan, evli bir adamla ilişkisi olduğunun ortaya çıkmasının ardından tacını geri vermek zorunda kaldı

Japonya düzenlenen güzellik yarışmasını kazanan Ukrayna doğumlu Carolina Shiino, bir gazetenin evli bir doktorla ilişkisini ortaya çıkarması üzerine tacından vazgeçti. Shiino, kökeni nedeniyle tartışma yarattı. Özür diledi ve tacı geri verdi.

Japonyayılında düzenlenen güzellik yarışmasını kazanan Ukrayna doğumlu Carolina Shiino, bir gazetenin evli bir doktorla ilişkisini ortaya çıkarması üzerine tacından vazgeçmek zorunda kaldı.

26 yaşındaki Shiino, iki hafta önce Japonya’nın güzellik kraliçesi seçildi ancak bu zaferi, kökeni nedeniyle kamuoyunda tartışmalara yol açtı. Bazıları tacını takan doğal vatandaşlığa sahip kişiyi alkışlarken, diğerleri bunun geleneksel Japon güzellik ideallerini temsil etmediğini belirtti. Tartışmanın ortasında yerel bir dergi, Carolina’nın evli bir adamla ilişkisini ortaya çıkardı.

Shukan Bunshun tarafından yayınlanan haberde Shiino’nun evli bir doktorla ilişkisi olduğu iddia edildi. Adam hiçbir yorum yapmadı. Yarışma organizatörleri ilk açıklamalarında Shiino’nun evli bir adamla ilişkisi olduğunu bilmediklerini söyledi. Ancak daha sonra her şeyi bildiğini itiraf etti.

Tacını iade eden Shiino, yaptığı açıklamada özür diledi. Özür açıklamasında şunları söyledi:

“Yarattığım büyük beladan ve bana destek verenleri aldattığım için gerçekten üzgünüm” dedi. Shiino, 22 Ocak’ta tacı takan ilk Avrupa kökenli kişi oldu. Ukrayna’da doğduktan sonra, beş yaşındayken annesiyle birlikte Japonya’ya taşındı ve üvey babasının Japon soyadını aldı. Akıcı bir şekilde Japonca konuşup yazıyor ve 2022’de Japon vatandaşı oldu. Unvanı aldığında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Birçok kez Japon olarak tanınmadım ama bugün Japon olarak tanındığım için çok minnettarım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu