Haber

Küçükçekmece Belediyesi 65 yaş üstü evli çiftleri Sevgililer Günü’nde buluşturdu

Küçükçekmece Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde düzenlediği davette 65 yaş üstü evli çiftleri bir araya getirdi. Yarım asırlık evlilikleriyle örnek olan çiftler, Sevgililer Günü’ne özel hazırlanan masalarda romantik müzik eşliğinde dans etti ve yemeklerini yedi.

Belediye Sosyal Tesisleri’ndeki organizasyona katılan 50 çifte, Belediye Başkanı Kemal Çebi de katıldı. Sevgililer Günü’nü çiftlerle birlikte pasta keserek kutlayan Çebi, “Sevgililer Günü’nde 65 yaş üstü eşleri ağırlıyoruz. Çok güzel, çok mutlu bir ortam oluştu. Gençler her zaman kutlama yapar ama en sevdikleri zamanlar ise bayramlardır. Şimdi birbirlerine ihtiyaçları var, dayanışmaya ihtiyaçları var, hatırlamaya, hatırlatmaya.” “İstedik. Sevgililer Günü sadece karşı cinsi sevmek değil, ağaçları, doğayı ve tüm canlıları seviyoruz. Annemiz, babamız, eşimiz, dostumuz olmak üzere herkesin Sevgililer Günü kutlu olsun” dedi.

“55 YILIN SIRRI: SAYGI, SEVGİ, GÜVEN”

Davete eşiyle birlikte katılan 82 yaşındaki Memet Karaer, “55 yıldır evliyiz. Nasıl geçti sorabilir misiniz? Aile olarak iyi ve kötü günlerimiz oldu. Ancak tüm bunları harcadık. sevgi ve saygıyla bu yıllar. Ben bile inanamıyorum. Bunun sırrı bir tarafın sessiz kalmasıdır, yalandır.” “Bu olmayacak, birlik olmamız lazım. Çok zor dönemlerden geçtik. 1994 yılında oğlumuz şehit oldu. 55 yılı böyle geçirdik” dedi.

Memet Karaer’in eşi Gülten Karaer ise, “Eşimle birlikte davete geldik. Memnun kaldık. Çok güzel ağırlandık. Umarım böyle güzel günler geçiririz. Çok iyi organize edilmişti. Aylardır dışarı çıkmıyordum. Gelip bizi evden aldılar. Çok teşekkür ederiz.”

’50 YIL SONRA İLK DEFA SEVGİLİLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ’

Talip Sezer, 50 yıllık evliliklerinde ilk kez Sevgililer Günü’nü kutladıklarını belirterek, “Etkinlik çok güzel. Benim aklıma gelmeyen bir şeyi düşünmüşler. İlk defa böyle bir kutlamayı kutluyoruz” dedi. . Belediye Başkanı Kemal Çebi ve ekibine teşekkür ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu