Teknoloji

Kripto dünyasında bir iflas şoku daha: BlockFi, iflas başvurusunda bulundu

Sorunlu kripto borç veren BlockFi için berbat haber geldi. Şirket tarafından yapılan resmi açıklamaya nazaran, BlockFi Kısım 11 iflas müracaatında bulundu.

Kısa bir mühlet evvel gün içinde iflas edeceğini belirttiğimiz BlockFi için makûs haber resmen geldi. Şirket, New Jersey’de iflas müracaatında bulundu.

2017 yılında, Zac Prince ve Flori Marquez tarafından kurulan BlockFi, müşterilerine kripto para varlıklarını teminat olarak kullanarak borç para veriyordu. BlokcFi, şimdiye kadarki en büyük kripto şirketi iflası olan FTX’in iflas sürecinden en çok etkilenen şirketlerden birisi olmuştu.

BlockFi’nin bu süreçten en çok etkilenmesinin nedeni ise geçtiğimiz aylarda FTX US’nin 400 milyon dolarlık kredi vermesi olarak gösterilebilir. BlockFi bu nedenle FTX ve FTX’in kardeş şirketi olan Alameda Research’e en çok maruz kalan şirketlerin başında yer aldı.

Son olarak The Wall Street Journal’ın haberine nazaran, 2021 prestijiyle BlockFi’nin 14 milyar ila 20 milyar dolar ortasında müşteri mevduatı vardı ve 7,5 milyar dolar borç verdi.

Bu haber Chip Online ve BTCHaber iş birliği ile hazırlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu