Haber

KKTC’de Yangın! Rüzgarla birlikte yayın!

KKTC (İGFA) –KKTC’nin Yeşilırmak köyünün güney kesiminde öğle saatlerinde başlayan ve rüzgarın da etkisiyle yayılan yangını, devletimizin ilgili tüm birimlerinin büyük bir özveriyle söndürmeye devam ettiği kaydedildi.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yangına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, yangına ilk müdahalenin Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, GKK grupları, Orman Daire Başkanlığı, itfaiye ve Sivil Savunma Teşkilatı gruplarına bağlı helikopterle gerçekleştirildiğini belirtti. İtfaiye helikopterinin bölgeye sevk edilmek üzere yola çıktığı kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Tatar yaptığı açıklamada, “Verdiğim direktif doğrultusunda, Cumhurbaşkanı Özel Temsilcisi M. Ergün Olgun’un Kriz Teknik Komitesi aracılığıyla başlattığı girişimler sonucunda, Türkiye’den bir yangın söndürme uçağının teslim edildiğini vurgulamak isterim. GKRY gerekli düzenlemeyi sağlayarak yangın yerine sevk edilmeye hazırlandı.Rüzgarın müdahalelerle oluşturduğu dirence rağmen yangının kontrol altına alınması en büyük temennimiz.

TAK Ajansı’nın aktardığı habere göre, KKTC Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, yangının Yeşilırmak bölgesinde 7-8 farklı noktada dağınık olarak devam ettiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu