Haber

Kars’ta Kadın Kıyafeti Giyen Erkekler İddiaları

Kars’ta erkeklerin kadın kıyafetleri giyerek sokaklarda dolaştıkları iddiası polisi harekete geçirdi. Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine polis ekipleri zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı.

2 gün önce Kars Halitpaşa Mahallesi’nde İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, bir erkeğin kadın kıyafeti giydiği ihbarı üzerine harekete geçti. Mahallede iş makinesinin yanında üzerini değiştirirken polis gruplarını fark eden zanlı, eşyalarını olay yerinde bırakarak kaçtı.

Mahalle sakinleri, sabah saat 06.30 sıralarında Bayram Tanrıverdi Caddesi’nden Anıl Sokak’a giden ve aynı kişi olduğu iddia edilen kişiyi görünce büyük tedirginlik yaşadıklarını söyledi. Polis ekipleri, kimliği henüz belirlenemeyen zanlıyı yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Olayla ilgili açıklama yapan Halitpaşa Mahallesi Muhtarı Fermani Bay, “Erkek ve kadın kılığına girmiş gizemli bir kişi buralarda dolaşıyor. Sadece bizim güvenliğimizin ablukası altında, söz konusu” dedi. Her an yakalanmak.Komşular görmüş bugün 06:30 da görülmüş bu arada neymiş bu kimmiş sağlıklı mı sağlıksız mı? Kimse bilmiyor. Polis burada devriye geziyor, arıyorlar, umarım bulunurlar. Ne olduğunu bilmiyoruz, herkes endişeli. İnşallah bir vatandaşımız zarar görmez, bir vatandaşımız zarar görmez. Bu şahsın bir an önce yakalanmasını talep ediyorum.” .

Mahalle sakinlerinden Ali Anlı, “Bugün sabah 06.30’du arkadaşlar gördü fotoğrafları gösterdim. Komşular çekmiş, uyumuyordum.

Polis zanlının yakalanması için mahallede çalışma yaparken, olaydan tedirgin olan mahalle sakinleri zanlının bir an önce yakalanmasını istiyor. – KARS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu