Haber

İYİ Parti Sözcüsü Zorlu: Milletimize hayırlı olmasını diliyorum

ANKARA – İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile görüşmesinin ardından parti merkezinden ayrıldı. Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı toplantısı öncesi son anda görüşme kararı aldı.

Akşener’in parti binasından ayrılmasının ardından İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu açıklama yaptı.

Başkan yardımcılığına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Mansur Yavaş’ı önerdiklerini hatırlatan Zorlu, “Başkanımız Saadet Partisi’nde yapılacak toplantıya katılma kararı aldı. Milletimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Akşener ve Kılıçdaroğlu’nun görüşmeye birlikte katılıp katılmayacağı sorusuna Zorlu, yanıt vermedi.

Ne oldu?

CHP, Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti liderlerinin saat 14.00’teki toplantısına dakikalar kala İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti.

Saat 14.00’te yapılması gereken 5’li masa toplantısı da bu toplantının sonucunun beklenmesi için ertelendi. İki belediye başkanının ziyaretiyle Akşener’i yeniden masaya oturtmanın formülü belli oldu. Buna göre Akşener Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın yeni kabinede başkan yardımcılığı yapacakları açıklanırsa Millet İttifakı’na geri dönecek.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Severli, “Millet İttifakı iş birliği ile başarıya imza atan büyükşehir belediye başkanlarımız başkanımızı ziyaret ettiler. Ziyaretleri sırasında iki belediye başkanımıza seçilecek 13. cumhurbaşkanının yetkilendirilmesi yönündeki önerilerini iletti. ve genel müdür yardımcıları, “Başkanımız bunu dakikalar içinde Sayın Kılıçdaroğlu’na iletecek. Katılımını bekliyor ve umuyoruz.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu