Haber

Hüda Par Yönetim Kurulu Başkanı Yapıcıoğlu depremzedelerle buluştu

Hüda Par Genel Lider Yapıcıoğlu depremzedelerle bir araya geldi

ADIYAMAN – Hür Dava Partisi (Hüda Par) Genel Lideri Zekeriya Yapıcıoğlu, incelemelerde bulunmak üzere geldiği Adıyaman’da depremzedelerle bir araya geldi.

Kente hava yoluyla gelen Hüda Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Hüda Par Adıyaman İl Yönetimi tarafından karşılandı. Şubat depreminde en çok hasar gören iller arasında yer alan Adıyaman’da incelemelerde bulunan Hüda Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, önce Vartana Süreksiz Prefabrik Kent’i ziyaret etti. Burada yetkililerden bilgi alan Orgeneral Yapıcıoğlu, daha sonra depremzedelerle toplantıya gelerek, sıkıntı ve mağduriyetlerini tek tek dinledi.

Burada açıklama yapan Hüda Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, “11 ilimiz arka arkaya iki büyük depremle sarsıldı. Maalesef bu iki depremde 50 binden fazla canımızı kaybettik. çok geniş bir alan.İlk günden itibaren millet olarak seferber olduk.İlk günden itibaren sık sık deprem bölgelerini ziyaret ettik.Buradaki vatandaşlarımızı ziyaret ettik.Sorunları analiz etmek için elimizden geleni yaptık.Hem yetkililerle hem de yetkililerle görüştük. Vatandaşlarımız burada.Yetkililer konuların farkında özellikle burada önemli bir su sorunu var.Su yetersiz,4 kuyu açıldı ama su debisinin azalması suyun yetersiz kalmasına neden oluyor.Biz de görüştük. Kaymakamlık su analiz için tankerlerle taşınıyor tabii bunlar pansuman tedbiri kalıcı bir önlem gerekiyor barajdan su getirilmesi ile ilgili bir proje üzerinde çalıştıklarını bunun dışında da bu konuda bir proje üzerinde çalıştıklarını söylediler. bazı prefabrik konutların alt yapı ile ilgili maliyetleri konusunda düşüncelerin olduğu dile getirilmiştir. İnşallah bu sorunların analizinin takipçisi olacağız. Bazı bireysel talepler var, öğrencilerimizin özellikle ders çalışmak için internet talepleri oluyor. Burada internet altyapısı yeterli değil. Bu, 12.500 nüfuslu orta sınıf bir semt büyüklüğündedir. Buradaki yetkililerle konuların analizi için görüştük ve inşallah bu sorunları Ankara’ya taşıyarak müteahhit firmaların eksik bıraktığı bazı altyapıları tamamlamak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu