Yaşam

Hatay’da deprem sonrası kayıp bebek bulundu

Hatay’ın Antakya ilçesinde yaşayan Nergis ve Cumali Bakkaylı’nın 6,5 aylık prematüre bebeği Masal, 7 ay önce hastanede tedavi altına alınırken, Kahramanmaraş’ta deprem meydana geldi.

Masal bebeği, hasar gören hastaneden önce Mersin Şehir Hastanesine, ardından Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi.

Depremzede Bakkaylı çifti, Masal’ı kayıp olarak aramaya başladı.

Sağlığına kavuştu

Erken doğum nedeniyle beyninde kanama oluşan Masal bebek, yeni doğum servisinde beyin cerrahisi ve tedavisi ile 4 kiloya ulaşarak sağlığına kavuştu.

Hastane çalışanı, depremin ardından Mersin’e giden Masal’ın ailesine kendi imkanlarıyla ulaştı.

“Allah hepinizden razı olsun”

Bebeklerinden müjdeli haber alınca çok mutlu olduklarını söyleyen Cumali Bakkaylı, şunları söyledi:

Depremden önce kızım hastanedeydi. Depremden sonra kızımdan haber alamadık. Çok uğraştım ama kızından bir haber alamadım. Buna bir de mali zorluklar eklendi. Konya’daki doktor aradı ve kızımızın orada olduğunu ve durumunun çok uygun olduğunu söyledi. Tanrı hepsini kutsasın. Ailece ayakta kalmaya çalışıyoruz. Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın. Kızımızdan güzel bir haber aldığımızda dünyalar bizimdi, şimdi tanışma sırası bizde.

“Depremden sonra haber alamadık”

Nergis Bakkaylı şu ifadeleri kullandı:

Kızım hastanedeydi. Birçok sorunumuz vardı. Depremden sonra haber alamadık. Neyse ki kızımızı bulduk. Durum da çok iyi. Allah kimsenin başına böyle bir şey gelmesin. Tanrı herkesi korusun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu