Haber

Efes Antik Kenti’ndeki özel etkinlik protesto edildi

Windstar Cruises şirketinin gemisinin 2017 yılından beri düzenlediği Efes Antik Kenti’nde akşam yemeği organizasyonu bu yıl tepki gördü.

Organizasyon nedeniyle ziyarete kapatılan Efes Antik Kenti’ndeki Celsus Kütüphanesi’ni akşam ziyarete gelen turistler içeri alınmayınca, önce sloganlar ve alkışlarla ardından da 10. Yıl ve İzmir Marşı söyleyerek yemeği protesto etti.

Protestoyu önce oturdukları masalardan videoya çeken cruise yolcuları, bir süre sonra antik şehri terk etti. Antik şehrin turistlere yemek organizasyonu için kullanılması ve kapatılmasına sosyal medyadan tepkiler geldi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Bu yıl ‘gece müzeciliği’nin başlamasıyla ve örenyerinin gece yarısına kadar açık tutulmasıyla birlikte, antik kente daha fazla insan çekilmesi planlanıyor.

ZİYARETÇİLERE KAPATILIYORDU

2017’den bu yana şirket gemi yolcularını Efes Antik Kenti’ne götürüp, kentte ayakta kalan en görkemli yapılardan Celsus Kütüphanesi’nin önünde akşam yemeği veriyor. Beyaz örtülü masaların kurulduğu yemek organizasyonuna bir oda orkestrası da eşlik ediyor, beyaz eldivenli garsonlar servis yapıyor. Yemek sırasında Efes’in bu kısmı diğer ziyaretçilere kapatılıyor.

(HABER MERKEZİ)

haber-arsin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu