Haber

Ecem Karavus ailesi kimdir, kaç yaşında, nerelidir? Ecem Karavus olayı nedir, ne zaman oldu, ne zaman başladı?

Muhteşem Yüzyıl, Pis Yedili, Alin Yazım ve Hayati ve Öbürleri dizilerinin yanı sıra Vezir Parmağı, Bayram Abi, Altın Yazım ve 9 On gibi filmlerde de rol aldı. Ecem Karavus ‘nin hayatı merak konusu oldu. Peki Ecem Karavus ailesi kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir? Ecem Karavus olayı nedir, ne zaman oldu, ne zaman başladı? Ecem Karavus’un hayatı ve biyografisi nedir? İşte detaylar haberimizde…

ECEM KARAVUS KİMDİR?

Ecem Karavus, 9 Nisan 1989’da İstanbul Sarıyer’de doğdu. Daha sonra ailesiyle birlikte Antalya’ya taşınmak zorunda kalan oyuncu, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul’a döndü.

İlk oyunculuk deneyimini 2011 yılında Dinle Sevgili dizisiyle yaşadı; Süper Yüzyıl, Pis Yedili, Alin Yazım ve Hayati ve Diğerleri dizilerinin yanı sıra Vezir Parmağı, Bayram Abi, Alin Yazım ve 9 On gibi filmlerde de rol almıştır.

En son 2017 yılında yayınlanan Hayati ve Öbürleri dizisinde Filiz karakterini canlandıran Ecem Karavus 1.70 boyunda olup Koç burcudur.

ECEM KARAVUS AİLESİ KİMDİR?

Pis Yedili ve Dinle Sevgi dizilerinde rol alan genç oyuncu Ecem Karavus, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda, 50 gündür ailesinde manevi ve ekonomik şiddete maruz kaldığını söyledi. Karavus şöyle devam etti: “Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere mükemmel cildimle sıra dışı bir makyaj göstermek istiyorum ama sizin gözünüzde bizi nereye koyarsanız koyun farklı hayatlar yaşayabiliriz. Bu sefer makyajı ben yapacağım. -zorla denemenin makyajı, daha doğrusu zorla denenemeyen hızımı düzeltmeye çalışmanın makyajı… Dünyanın “Birçok kadının yaşadığı aile içi psikolojik ve ekonomik şiddetin çok kötü bir örneğini yaşıyorum” her yerde, özellikle bu ülkede maruz kalıyor. 50 gündür bakımını üstlendiğim engelli kedilerime ve kişisel eşyalarıma ulaşamadığım için bu makyaj için imkanlarım kısıtlı.”

“Bir insanı felaketten kurtulmuş gibi bırakmak tam bir rezillik göstergesidir. Ben hayatım boyunca hep uyumdan ve hayatlara dokunmaktan beslendim. Hatta kadın hakları için ailemi bile karşıma çıkardım. Unutma, olup biten hiçbir şey seninle ilgili değil, sadece şanssız bir zamanda çok kötü insanlarla karşılaştın. “Biliyorum bir yerlerde susmak zorundasın. Yalnız değilsin, sessiz kalma!”

ECEM KARAVUS OLAYI NEDİR, NE ZAMAN OLDU?

Pis Yedili ve Dinle Sevgi dizilerinde rol alan genç oyuncu Ecem Karavus, son 50 günde ailesinde yaşadığı psikolojik ve ekonomik şiddeti sosyal medya platformunda paylaştığı videoyla anlattı.

“Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere sıra dışı bir makyaj yapmak isterdim ama hayatlarımız farklı yönlerde ve sizin gözünüzdeki imajımız ile gerçek hayatımız arasında büyük farklılıklar olabilir” diyen Karavus, bu sefer şunu ekledi: zorbalığa karşı makyaj yapacak. Yani şiddete karşı makyaj yapmak.

Daha spesifik olarak, “Her yerde, özellikle bu ülkede, birçok kadının aile içinde maruz kaldığı zihinsel ve ekonomik şiddetin üzücü bir örneğini yaşıyorum. Bu makyajlı fotoğrafı çekmek için kaynaklarım sınırlı çünkü sonuncusu” dedi. 50 gün boyunca kişisel eşyalarıma ve sevgili engelli kedilerime erişebildim.” “Ulaşamıyorum bile” dedi.

“Tek bir insanı bile felaketten kurtulmuş gibi bırakmak, saf berbatlığın en açık göstergesidir. Hayatım boyunca hep iyiliğe ve canlılara dokunmaya odaklandım. Hatta aileme karşı kadın haklarını bile savundum. Unutmayın, her şey” Yaşadığınız deneyim sadece sizinle ilgili değil; sadece korkunç bir zamanda kötü insanlarla karşılaştınız “Birçok insanın sessiz kalmak zorunda kaldığı bir yerde olduğunuzu biliyorum. Ama yalnız değilsin, sessiz kalma!” diye ekledi:

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu