Haber

Demokrat Partili Şahin, Bakan Şimşek’e sert çıktı

ANKARA (İGFA) –Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, enflasyon oranlarındaki artışın yıl başında zirve yapacağını, bu tarihten sonra düşüş trendine girileceğini söyledi.

Bakan Şimşek’in 2026 yılına işaret eden bu açıklamalarının ardından içimizi rahatlatan Demokrat Parti MKK Üyesi Muhammed Kürşad Şahin, hem hükümetin hem de Mehmet Şimşek’in vatandaşlarla kasten dalga geçtiğini iddia etti.

Şahin yaptığı açıklamada, “Mehmet Şimşek’i ekonomik sıkıntıları bitirmesi, Türkiye’yi yeni bir çağa getirmesi, Türkiye’nin asrını getirmesi için Hazine ve Maliye Bakanı yaptılar. Şimşek ise zam getirdi. zamdan sonra geldiği günden beri ekonomiyi düzeltmek yerine ekonomiyi düzeltecek ve memurun da aldığı iki üç kuruşları burundan çekti.Muhtemelen ekonomiyi düzeltir diye düşünürken künt açıklamalarda bulundu. 2026’da ekonomik olarak rahatlayacağını ve resmen halka 2 yıl sabretmesini söyledi.Türkiye ekonomisinin böyle bir şey söylemesi gerçekten çok saçma bir durum.Hazine ve Maliye Bakanının yapması gereken refah getirmektir. vatandaşa 2023’te 2024’te 2025’te 2026’da değil. 2026’da ekonomik olarak rahat edeceğiz demek ne demek. 2026’ya mı? Hem hükümet hem de hükümetin bakanı resmen vatandaşla dalga geçiyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu