Teknoloji

Dead Space 3’ün Hikaye Yönetmeni Oyunu Yeniden Yapmak İstediğini Söyledi

 
Orijinal Dead Space üçlemesinin hikaye yönetmeni Chuck Beaver yeni açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada Dead Space 3’ün neredeyse tamamını yeniden yapmak istediğini belirtti. Beaver, üç Dead Space oyununun yanı sıra, Extraction, Sabotage ve Ignition yan oyunlarının yanı sıra çeşitli çizgi roman, roman ve filmlerin de hikaye yönetmenliğini yaptı.
 
Yeni bir röportajda oyunu yeniden tanımlamak istediğini belirtti.
 
 
 
Beaver, YouTuber CaptainBribo ile yaptığı yeni röportajda Dead Space 3’ten neden pek memnun olmadığını açıkladı. Burada bu oyunun neden öncekiler kadar başarılı olmadığına dair görüşlerini dile getirdi. Bir seri üzerinde çalışırken sanatçının vizyonunun bazen ikinci planda kalması gerektiğini anlatan Beaver, şöyle konuştu:
 
“Bir oyuna yatırım yapıyorsanız getirisini de düşünmek lazım. Risk aldığımız pek çok konu var, kâr konusu gündeme gelince bazı şeyleri gözden kaçırmak gerekiyor. Durum böyle olunca maalesef ne yazık ki bazı projeler istenileni sağlayamıyor.”
 
Beaver, Dead Space 3’ün bir noktada başarısız olduğunu ve oyunu tasarlarken tasarımını genişletmek zorunda kaldıklarını belirtti. Böylece oyunun artık sadece tek oyunculu bir hayatta kalma korku oyunu olmadığını, daha geniş kitleye hitap edebilmek adına başka bir yapıya da kaydığını söyledi. Sonuçta bu değişiklikler oyunun gerilemesine neden oldu.
 
Tüm bu gelişmelerin ardından Beaver, oyunu yeniden tanımlayıp yeniden yapmak istediğini belirtti. Peki siz Dead Space 3 hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce başarılı bir oyun mu?
 
Söz konusu röportaj
 
 

haberkurtun.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu