Haber

Bursa Yıldırım’da gençliğe yeni merkez

BURSA (İGFA) – Yıldırım Belediyesi, Selçukbey Mahallesi’nde bulunan Dr. Sadık Ahmet Spor Tesisi’ni gençlik ve spor merkezine dönüştürmek için çalışmalarını tüm süratiyle sürdürüyor.

Halı saha ve yüzme havuzundan oluşan mevcut tesisin yıkıldığı 7 bin 548 metrekarelik inşaat alanına sahip proje kapsamında; yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, çocuklar için cimnastik, karate, taekwondo salonları, bayanlar için fitness salonu, çağdaş kitap kafe, kütüphane ve YILMEK kursları üzere toplamda 17 farklı ünite yer alacak. 7’den 70’e tüm vatandaşların buluşma yeri haline gelecek Dr. Sadık Ahmet Spor ve Gençlik Merkezi açıldığında Yıldırım’a bedel katacak. Yıldırım’ın 250 bini aşan genç nüfusu ile birçok kentin toplamından daha fazla gence mesken sahipliği yaptığını belirten Lider Yılmaz, “Yıldırım’da, fiziki dönüşümle birlikte toplumsal ve kültürel dönüşümü de sağlamayı amaçlıyoruz. İlçemize kütüphaneler, okuma salonları, kültür merkezleri, toplumsal ömür merkezleri kazandırarak; kültürel dönüşümün yerini oluşturuyoruz. Yıldırım’a kazandıracağımız Dr. Sadık Ahmet Gençlik ve Spor Merkezi de bu doğrultuda hayata geçirdiğimiz projelerden birisi. Merkez bünyesinde hizmet verecek mesleksel programlar, derslikler, eğitimler ile gençlerimiz geleceğe daha âlâ formda hazırlanacaklar. Merkezimiz tamamlandığında gençlerimizin şahsî gelişimlerine ve toplumsallaşmalarına katkı sağlayacak” dedi.

ÖNCE İNSAN

Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, toplumsal hayatı destekleyen ve ilçe sakinlerinin ömrüne bedel katacak projeleri hayata geçirdiklerini söyledi. Lider Yılmaz, Yıldırım’a kıymet katacak işlere devam ettiklerini belirterek, “Belediye olarak, imardan kentsel dönüşüme, yeni yollardan hizmet binalarına kadar çok önemli hizmetleri ilçemize kazandırıyoruz. Yaptığımız her işte, ürettiğimiz her projede merkeze insanı koyuyoruz. Hemşehrilerimizin yaşamına dokunan, hayat kalitelerini yükselten hizmetler üretmeye gayret ediyoruz. 2023 yılının sonunda hizmete açacağımız Hayata Dr. Sadık Ahmet Gençlik ve Spor Merkezi açıldığında ilçenin önemli bir ihtiyacına cevap verecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu