Ekonomi

Başkentte “Filistin Halkıyla Dayanışma Günü”

Başkentte, 29 Kasım Filistin Halkıyla Memleketler arası Dayanışma Günü düzenlendi.

Filistin’in Ankara Büyükelçiliği tarafından Filistin Halkıyla Memleketler arası Dayanışma Günü düzenlendi. Programda konuşan Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Filistin, Türk halkının gönlünde her zaman özel bir yere sahiptir. Türkiye, Filistin halkının haklı davasında bugüne kadar hep yanında durmuş, dayanışmasını her platformda ve her vesileyle samimiyetle sergilemiştir. Bundan sonra da desteğimiz devam edecektir. 1967 sınırlarında, başkenti Doğu Kudüs olan, bağımsız, egemen ve coğrafi bütünlüğe sahip bir Filistin Devleti’nin teşkili; tüm bölgemizin güvenlik, barış ve istikrarı için zarurettir” tabirlerini kullandı.

Filistin’in milletlerarası toplum içinde hükümran ve eşit bir üye olarak hak ettiği yeri almasının en samimi dilek olduğunu lisana getiren Bakan Dönmez, “Bu yöndeki çabalara da desteğimiz sürecektir. Uluslararası toplum, bölgede gerginliği tırmandıran, iki devletli çözüm vizyonunu ve kalıcı barış zeminini tahrip eden tek taraflı adımların sona erdirilmesine ve Filistin halkının haklarının korunmasına yönelik çabalarını artırmalıdır” açıklamasında bulundu.

Programda HAK-İŞ Genel Lideri Mahmut Arslan’a ise Filistin ve Türk halkları ortasındaki dostluk ve iş birliği münasebetlerini güçlendirmedeki rolünden ötürü madalya verildi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu