Haber

Alikahya-Yuvam’da yürüyüş yolu yapılıyor

Büyükşehir grupları, Alikahya Yuvam Akarca Yürüyüş Yolu ve Etraf Düzenlemesinin tamamlanması için ağır biçimde çalışıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent insanını yeşille buluşturan projelerini bir bir hayata geçiriyor. Alikahya Yuvam Akarca Yürüyüş Yolu ve Etraf Düzenlemesi işi de bu kapsamda devam eden projeler ortasında yer alıyor. Grupların ağır mesai harcadığı projeyle bölge sakinlerinin hoşça vakit geçirebilecekleri bir alan daha hizmete sunulmuş olacak.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Doğal alanları elden geçirerek mesire alanı ve yürüyüş yolu haline getirten Büyükşehir Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı bu bölgeleri halkın hizmetine sunuyor. Alikahya Yuvam Akarca Yürüyüş Yolu ve Etraf Düzenlemesinde yaklaşık 1,5 kilometre uzunluğundaki alanda budama ve paklık çalışması yapılıp yolun açılması sağlandı. Açılan yola sarı materyal serimi gerçekleştirilirken aydınlatma direkleri için çukurlar açıldı. Etraf düzenlemesi içinde toprak serimi gerçekleştirildi. Tüm süratiyle devam eden projede oyun alanları ve spor aletleri de olacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu