Haber

14 kişiye mezar olan binanın müteahhidi, depremden sonra kamu binalarının ihalesini almış

Hatay’da 6 Şubat depremlerinde yıkılarak 14 kişinin ölümüne neden olan “Fuat Seçkin Apartmanı”nın müteahhidi Selahattin Yüksel’in, depremden sonra kamu binalarının yapım ihalelerini aldığı ortaya çıktı.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz’ın aktardığına göre, Yüksel, Fuat Seçkin apartmanının yıkılma sebebi olarak binanın, yan binanın üzerine düşmesi olduğunu öne sürmüştü.

Mahkemede tanık olarak dinlenen Halide Seçkin apartmanının görevlisi Hasan Özkan, yıkılan binanın zemin katında müteahhide ait inşaat şirketinin ofisinin bulunduğunu Yüksel’in, ofis ve asma katı birleştirmek için demirleri kestirdiğini ve binanın da bu sebeple yıkıldığını öne sürmüştü. Özkan’ın ifadesi üzerine adliyeye çağrılan Yüksel, adliyeye gitmeyince hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

İddiaya göre hakkında yakalama kararı çıkartıldığında Yüksel adliyedeydi ve hakkında çıkartılan yakalama kararını öğrenerek adliyeden kaçtı. Yüksel 18 Mart’ta yakalanarak adliyeye sevk edildi. Yüksel Sulh Ceza Hakimliği sorgusunun ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yüksel, Sulh Ceza Hakimliği sorgusunda “Zaten anne ve babamı orada kaybettim. Ailemizin yaşayacağı binayı kötü malzemeyle yapmış olmamız mümkün değil” diyerek kendini savundu.

Yüksel’in ardından söz alan Fevzi Randa, müteahhit Selahattin Yüksel’in, 6 Şubat depremlerinin ardından hasar gören Hatay Ticaret Odası, Dericiler Sitesi ve Antakya Galericiler Sitesi’nin inşaat ihalelerini aldığını ifade etti.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu